hodowla i uprawa

Poidło dzwonowe z balastem dla piskląt i mniejszego drobiu - automatyczne BELL

Kod produktu: F1280
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

69,85 zł

Podstawowe parametry:

Kolory:

Czerwono - żółty

Materiał:

Tworzywo sztuczne

Opakowanie:

Sprzedawane na sztuki

Rozmiar:

Średnica podstawy: 25cm
Wysokość całkowita 25cm

Wysokość brzegu:

30 mm

Opis Produktu:

Specjalne poidło z balastem przeznaczone dla piskląt oraz mniejszej rasy ptaków. Produkt wyposażony jest w automatyczny zawór zasilany z węża o średnicy 7 mm.

Ciśnienie w urządzeniu nie powinno przekroczyć 1,5bar, gdyż zasobnik przystosowany jest do pracy w systemie grawitacyjnym. Oznacza to, że specjalny zawór samoczynnie sączy wodę do zbiorniczka w momencie, gdy jest on pusty. Następnie płyn gromadzi się w zbiorniczku spływając po specjalnych rynienkach (rowkach) umieszczonych po bokach kielicha. Gdy poidło odpowiednio się napełni, zawór automatycznie się zaciska powodując, że woda dalej nie napływa.

Poidło ma wbudowany uchwyt, dzięki któremu można zawiesić je na specjalnej lince (nie jest ona dołączona do kompletu, jednakże można ją zakupić, gdyż dostępna jest w ofercie sklepu) bądź na łańcuszku.
Całość jest stabilna poprzez balast umieszczony wewnątrz kielicha (balast napełnia się wodą obciążając urządzenie).
Dla większego bezpieczeństwa na zbiornik, z którego piją ptaki można dodatkowo założyć specjalną kratkę. Sprawia ona, że młode kurczaki nie będą mogły wejść do korytka, w skutek czego woda nie będzie rozlewana przez zwierzęta - co jest szczególnie ważne, gdy podane są w niej leki bądź witaminy. Kratkę, wedle zapotrzebowania, można dowolnie ściągać lub zakładać.

Poidło skonstruowane tak by można je było zamontować na rurze wodnej 3/4 cala. Do przyłączenia poidła z rurą zasilającą w wodę służy tzw. siodełko, łącznik rury z poidłem dzwonowym (dostępne w ofercie sklepu).

Profesjonalne wykonane poidło z najwyższej jakości materiałów, za stosunkowo niską cenę jest bardzo skuteczne (statystycznie napoi ok. 80-100 młodych ptaków), łatwe do czyszczenia oraz efektywne.

Cena brutto:

69,85 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Poidło dzwonowe z balastem dla piskląt i mniejszego drobiu - automatyczne BELL
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 3+6= (wynik wpisz cyfrą) ?