hodowla i uprawa

Uniwersalne poidło dzwonowe z balastem Standard

Kod produktu: F1056
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

101,99 zł

Podstawowe parametry:

Kolory:

czerwony

Materiał:

tworzywo sztuczne

Opakowanie:

1sztuka/10szt/60szt

Rozmiar:

Dolna średnica dzwonu poidła:352mm, wysokość brzegu korytka: 44mm, szerokość rynienki: 33mm

Sposób obciążenia poidła balastem:

Poidło dzwonowe z balastem

Opis Produktu:

Uniwersalne, niezawodnie i najpopularniejsze poidło dzwonowe na rynku. Najczęściej stosowane poidło dzwonowe na fermach drobiu, w hodowlach ekologicznych. Doskonale sprawdza się dla brojlerów, niosek, kaczek. Często stosowane jest również jako poidło do odchowu indyków i gęsi.

Zawór poidła jest w pełni serwisowalny. Posiada możliwość doregulowania momentu odcięcia, dzięki czemu można ustawić na nim ile wody ma stale znajdować się w rynience poidła.

Poidło w całości wykonane z mocnego tworzywa. Dzwon poidła nie odkształca się trwale, na skutek punktowego nacisku, a przy tym jest mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Poidło wyposażone jest w balast wewnętrzny stabilizujący je wówczas gdy jest podwieszone. Balast zalewa się wodą, dlatego łatwo można w miarę potrzeby dostosować jego ciężar. Balast wystaje o około 1 cm poniżej dzwonu, dzięki czemu poidło może z powodzeniem stać również na ściółce, a funkcjonalność automatycznego zaworu zostanie zachowana.

Warto zaznaczyć, że zawór poidła wraz ze wszystkimi podzespołami jest w pełni serwisowalny, dzięki czemu koszty eksploatacji nawet po wielu sezonach nie są wysokie. Listę części zamiennych, które można nabyć w naszym sklepie przedstawia zdjęcie nr 3.

Poidło w komplecie posiada linę do podwieszenia wraz ze ślizgaczem i zaczepem.

UWAGA: Poidła działają na niskim ciśnieniu ok. 0,6 - 0,8 Bar - nie można ich podłączyć od razu do sieci wodnej. Wymagany jest reduktor ciśnienia lub zasobnik pływakowy.

Cena brutto:

101,99 zł

Pytania i opinie użytkowników:

Opinię napisał: Hodowca gęsi( 2016-02-23, 09:14:34 ) (4/5)
Powyższe poidło zamontowałem do odchowalni gęsi. Działało bezawaryjnie przez cały okres odchowu.Miałem kiedyś podobny typ (tyle tego teraz jest na rynku), ale nie wiedzieć czemu się przelewało. Z tym nie było problemu. Cieszy mnie również, że do tego poidła dostępne są części zamienne.
Opinię napisał: Marian1973( 2016-03-01, 21:45:29 ) (4/5)
Sprawdza się też do odchowu indyka.
 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Uniwersalne poidło dzwonowe z balastem Standard
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 5+2= (wynik wpisz cyfrą) ?