hodowla i uprawa

Poidło odwracalne plastikowe 5 litrów

Kod produktu: F1038
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

16,14 zł

Podstawowe parametry:

Rozmiar:

Pojemność zbiornkia około 5000ml

Pojemność poidła:

5 L

Obwód poidła:

84 cm

Wysokość brzegu:

25 mm

Kolory:

biały (podstawka w kolorze czerwonym)

Materiał:

tworzywo sztuczne

Opakowanie:

1sztuka, opakowanie zbiorcze 24szt.

Opis Produktu:

Poidło zbiornikowe typu syfon przeznaczone dla drobiu:, kur, bażantów, przepiórek i innych ptaków. Wykonane w całości z tworzywa sztucznego odpornego na zmiany temperatur i promieniowanie UV.

Podstawowe poidło w hobbystycznym chowie bażantów i drobnych ptaków ozdobnych. Rozmiar bardzo uniwersalny nadaje się zarówno dla kuropatw, bażantów jak i kurcząt drobiu gospodarskiego. Polecane dla małych hodowli gdzie liczna sztuk drobiu nie przekracza 20 sztuk. Używane na fermach bażantów do odchowu młodych do 4 tygodnia życia.

Zaleta poidła jest prosta konstrukcja i niezawodność. Zasada działania poidła jest bardzo prosta. Do białego zbiornika nalewamy wody lub roztworu witamin do picia, nakładamy czerwoną podstawkę i zdecydowanym ruchem odwracamy. Od tego momentu, aż do wypicia przez ptaki zawartości zbiornika, woda w czerwonej podstawce będzie dozować się samoczynnie na zasadzie różnicy ciśnień.

W podstawce znajduje się korytko (rowek dookoła podstawki), do którego ścieka woda. W hodowli przydomowej może być używane dla kurcząt i kur dorosłych.

Cena brutto:

16,14 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Poidło odwracalne plastikowe 5 litrów
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 1+8= (wynik wpisz cyfrą) ?