hodowla i uprawa
PROMOCJA !!!

Virkon S 10 kg profesjonalny preparat do dezynfekcji

Kod produktu: F3844
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

736,80 zł

589,44 zł

Podstawowe parametry:

Dodatkowe informacje:

termin ważności - luty 2020

Opakowanie:

10 kg

Ulotka informacyjna:

POBIERZ

Opis Produktu:

Profesjonalny środek Virkon S doskonale nadaje się do czyszczenia i dezynfekcji budynków inwentarskich tj. kurników, chlewni, obór czy stajni. Virkon S stosowany jest także do dezynfekcji sprzętu oraz środków transportu zwierząt, a także jaj lęgowych. Poręczne opakowanie 10 kg w formie wiadra doskonale sprawdza się w dużych jak i mniejszych gospodarstwach hodowlanych, z późniejszym wykorzystaniem do różnych celów.

SUPER OFERTA: DO KAŻDEGO OPAKOWANIA PREPARATU VIRKON S 10 KG DODAJEMY ŁOPATKĘ DOZUJĄCĄ GRATIS!

Preparat Virkon S posiada właściwości wirusobójcze, grzybobójcze jak i bakteriobójcze oraz do stosowanie profilaktycznego, w zależności od zastosowanego stężenia roztworu. Stosowany w ogniskach ptasiej grypy, afrykańskiego pomoru świń (ASF), przy zwalczaniu pryszczycy.

Dezynfekcja profilaktyczna: przygotowany roztwór 0,5 - 1 % (0,5 / 1 kg środka rozpuścić w 100 l letniej wody), czas działania: 30 - 60 minut.

Dezynfekcja w ogniskach chorób zakaźnych: przygotowany roztwór 2 % (2 kg środka w 100 l letniej wody), czas działania: 60 minut.

Virkon S 10 kg stosowany jest również do mat dezynfekcyjnych oraz przejazdowcyh w roztworze 0,5 - 2 %, wymieniając co 2 dni. Wykorzystywany także podczas dezynfekcji linii pojenia drobiu w proporcji 1 kg / 1000 l wody.

W celu łatwego dozowania polecamy stosować łyżkę pomiarową o pojemności 10 g i kubek pomiarowy. Aby otrzymać roztworu 1% należy dodać 10 g Virkonu S na 1 litr wody.

Dezynfekcja jaj wylęgowych odbywa się poprzez zanurzenie w roztworze Virkonu (0,5 - 1 %) przez kilka sekund, bądź przetarcie ściereczką nasączoną właśnie tym roztworem.

Różowy kolor sporządzonego rozwtoru świadczy o aktywnej skuteczności preparatu, zanik tej barwy świadczy o utracie skuteczności, czyli Virkon S przestaje działać. Trwałość roztworu roboczego wynosi 5 dni.

Dezynfekcja wewnątrz oraz wokół budynków inwentarskich jest bardzo ważna. Do wykonania dezynfekcji należy sporządzić roztwór preparatu, który jest nanoszony na powierzchnie poprzez mycie, pryskanie, zraszanie bądź oprysk z użyciem aparatów ciśnieniowych.

Zezwolenia Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej: Świadectwo rejestracji nr 6/98 MM.

Cena brutto:

736,80 zł

589,44 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Virkon S 10 kg profesjonalny preparat do dezynfekcji
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 3+4= (wynik wpisz cyfrą) ?