hodowla i uprawa

Inkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną

Kod produktu: F3230
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

393,46 zł

Podstawowe parametry:

Materiał:

tworzywo sztuczne

Zasilanie:

230 V

Pojemność jaj:

Na tacy: 56 jaj, na siatce: 80 jaj jaj kurzych

Dystrybucja ciepła:

Wymuszona - wentylator umieszczony wewnątrz inkubatora

Obracanie jaj:

Półautomatyczne (przechylne)

Kontrola temperatury:

Fabrycznie zaprogramowana temperatura, możliwość dokupienia pilota do zmiany temperatury lub za pomocą aplikacji w telefonie

Kontrola wilgotności:

Manualna - ręczne dolewanie wody

Kolory:

Żółty

Rozmiar:

[dł. x szer. x wys.] 46 x 46 x 19,5 cm

Opakowanie:

1 sztuka

Opis Produktu:

Uniwersalny inkubator iKar doskonale nadaje się dla hodowców domowych oraz hobbistycznych. Daje możliwość inkubowania jaj pochodzących od różnych gatunków ptaków m. in.: kur, kaczek, gęsi, indyków, przepiórek, bażantów, perlic. Jego wymiary są niewielkie dlatego nie zajmuje dużo miejsca, obsługa również jest bardzo prosta. Do każdego inkubatora dołączony jest przewodnik po inkubacji, pozwalający zapoznać się z podstawowymi zasadami oraz wskazówkami szczególnie w przypadku nowicjuszy. Przedstawiony inkubator iKar może pełnić również funkcję klujnika, jest to bardzo ważna zaleta produktu.

Wylęgarka iKar posiada tacę półautomatyczną, która mieści 56 jaj kurzych lub mniejszych np. bażancich. Zasada działa przedstawionej tacy polega na przekręceniu kluczyka w prawo lub w lewo, znajdującego się na zewnątrz obudowy, dzięki temu jaja obracają się, bez konieczności otwierania górnej pokrywy i wykonywania tej czynności ręcznie, zapobiegając tym samym przed ewentualnym spadkiem temperatury, która jest bardzo ważnym czynnikiem, powalającym na osiągnięcie wysokiej skuteczności inkubacji. Jaja powinno się obracać minimum dwa razy dziennie, aby zapobiec przyklejaniu się zarodka do błony. Po wyjęciu tacy półautomatycznej, bezpośrednio na siatce mieści się aż 80 jaj kurzych.

W górnej pokrywie inkubatora został umieszczony wentylator oraz grzałka. Grzałka stanowi element grzewczy o mocy 100 W, którą steruje elektroniczny termostat. Dzięki temu średni pobór prądu to jedynie 40 W. Natomiast wentylator, który miesza powietrze i zapewnia jego równomierne rozprzestrzenienie, utrzymując jednakową temperaturę w każdej części komory lęgowej. Temperatura jest zaprogramowana fabrycznie i wynosi 37,8oC. Nad jej kontrolą steruje elektroniczny układ z czujnikami, który utrzymuje ją na stałym poziomie. Istnieje również możliwość sterowania temperatury w zakresie 35 - 43o C, dzięki autorskiej aplikacji, którą można pobrać na telefon komórkowy ze sklepu Google Play (wymagania: Smartfon z portem Irda, system Android) LINK.Transparentna pokrywa pozwala na obserwację procesu inkubacji. Ważną zaletą produktu jest wyświetlacz LCD, umieszczony również na pokrywie, wskazujący temperaturę.
Kontrola wilgotności w inkubatorze jest manualna, dokładniej kanaliki znajdujące się w misie dolnej inkubatora. Kontrola wilgotności polega na dolewaniu wody do kanalików.

Przedstawione urządzenie wykonane zostało z wysokiej jakości, wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie wysokiej temperatury oraz wilgotności, a także łatwego w utrzymaniu czystości. Do dezynfekcji inkubatorów polecamy środek Vrkon S, stosowany przez hodowców na całym świecie.

Cena brutto:

393,46 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Inkubator wylęgarka do jaj iKar z tacą półautomatyczną
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 1+10= (wynik wpisz cyfrą) ?