hodowla i uprawa

Kompletny motoreduktor 1,1 kW z jednostką kontrolną do linii poprzecznej fi 90 mm

Kod produktu: F2772
Realizacja 1-3 dni Realizacja 1-3 dni

Cena brutto:

1 964,94 zł

Podstawowe parametry:

Dodatkowe wyposażenie:

czujnik klapkowy wyłączający silnik

Kolory:

jak na zdjęciu

Materiał:

tworzywo sztuczne, stal ocynkowana

Opakowanie:

1 sztuka

Rozmiar:

na rurę PCV fi 90 mm

Opis Produktu:

Oferowany motor napędowy o mocy 1,1 kW z jednostką sterującą na rurę fi 90mm do systemów karmienia drobiu: brojlerów, niosek, kaczek czy indyków.

Kompletny zestaw silnika z jednostką kontrolną montowany jest na końcu linii poprzecznej paszociągu (nad ostatnim zasobnikiem (Hooperem) linii wzdłużnej) ma za zadanie transportować i kontrolować poziom paszy w liniach wzdłużnych. Karma dostarczana jest za pomocą spirali, połączoną z przekładnią silnika. Motoreduktor kontrolowany jest natomiast przez jednostkę sterującą znajdującą się w zestawie, a dokładniej przez wbudowany w czujniki klapkowy.

Przedstawiony kompletny motoreduktora 1,1 kW z jednostką kontrolną przeznaczony jest do długich paszociągów, w których ważną rolę odgrywa wysoka wytrzymałość i ciągłość pracy motoru napędowego jakim jest silnik.

Proponowany zestaw do linii poprzecznej składa się z:
silnika napędowego o mocy 1,1kW - zasilanego trójfazowo 380V, który posiada specjalną przekładnię do spirali na rurę fi 90 mm,
oraz jednostki kontrolnej - zawierającego trzy wyjścia: na rurę fi 90 mm ze spiralą, kolejne do przekładni obracającej i ostanie dla rury teleskopowej do zasobnika łączonego z linią wzdłużną.
Dodatkowo dana jednostka końcowa odpowiada za sterowanie silnikiem, a cały proces tego działania przedstawiono poniżej.

 • Czujnik w zasobniku linii wzdłużej przesyła impuls, gdy zabraknie paszy, jednocześnie włączając silnik, który zaczyna obracać spiralę (wewnątrz rury). Wówczas spirala pobiera paszę ze silosu i rozprowadza ją aż do zapełnienia ostatniego zbiornikach linii wzdłużnej.
 • W momencie, gdy końcowy zasobnik jest pełny, wymieniony wcześniej czujnik odłącza zasilanie wraz z motorem napędowym całego paszociągu - w tym przypadku motoreduktorem 1,1 kW.
 • W razie niewyjaśnionej przerwy działaniu czujnika zbliżeniowego (w zbiorniku), motor napędowy odłączy się awaryjnie za pomocą czujnika klapkowego umieszczonego w środku jednostki kontrolnej.


Sposób działania spiralnych systemów karmienia drobiu jest jednym z najpopularniejszych oraz najbardziej niezawodnych mechanizmów w automatycznych liniach paszowych wykorzystywanych w profesjonalnych hodowlach drobiu, trzody chlewnej i bydła..

W naszej ofercie znajduje się również kompletny napęd linii poprzecznej paszociągu z czujnikiem 0,55 kW do rur fi 90 mm o podobnym przeznaczeniu.

Cena brutto:

1 964,94 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Kompletny motoreduktor 1,1 kW z jednostką kontrolną do linii poprzecznej fi 90 mm
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 6+1= (wynik wpisz cyfrą) ?