hodowla i uprawa

Waflowy termostat analogowy do wylęgarek i odchowalników

Kod produktu: F2168
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

196,78 zł

Podstawowe parametry:

Dodatkowe wyposażenie:

zestaw do montażu w inkubatorach

Kolory:

jak na zdjęciu

Opis Produktu:

Analogowy termoregulator przeznaczony do budowy własnych domowych wylęgarek do drobiu. Regulator temperatury wyposażony jest w kurczliwy wafel umieszony na metalowym stelażu z możliwością ręcznej regulacji. Dzięki tej regulacji można dostosować wartość temperatury, która ma być w inkubatorze do wylęgu piskląt.

Jest to bardzo prosty i jednocześnie niezawodny regulator temperatury w inkubatorach. Nie wymaga kalibracji czy programowania - wystarczy operować potencjometrem aby zwiększyć lub zmniejszyć temperaturę w komorze do wylęgu piskląt. Termostat może działać w praktycznie każdych warunkach, nie szkodzi mu wilgoć, brud czy inne zanieczyszczenia. Bardzo precyzyjnie reaguje na każde zmiany temperatur i pozwala na szybkie dostosowanie ciepła w komorze do ustalonego poziomu.

Termostat analogowy do klujników działa na zasadzie specjalnego wafla wypełnionego termo-aktywnym gazem. Pod wpływem wzrostu temperatury w inkubatorze do wylęgu gęsi gaz będzie zwiększał swoją objętość powodując rozszerzanie się specjalnej membrany na waflu. Po osiągnięciu danego poziomu temperatury, membrana uwypukli się na tyle, że wciśnięty zostanie przełącznik układu elektrycznego do regulacji temperatury.
W tym momencie zostanie przerwany obwód elektryczny i grzałka od inkubatora przestanie wydzielać ciepło. Przewód grzewczy włączy się ponownie gdy temperatura zacznie spadać co wywoła kurczenie się wafla termostatu do inkubatorów.

Urządzenie pozwala na dodatkowe podłączenie układy alarmowego lub diody sygnalizacyjnej, która będzie informować o wyłączaniu się grzałki elektrycznej w klujniku dla piskląt. Termoregulator do inkubatorów dostarczany jest do klienta w formie do samodzielnego złożenia. W zestawie znajdują się dodatkowe akcesoria montażowe do przymocowania termostatu do inkubatora dla kaczek.

Cena brutto:

196,78 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Waflowy termostat analogowy do wylęgarek i odchowalników
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 5+6= (wynik wpisz cyfrą) ?