hodowla i uprawa

Niplowy system pojenia ptaków LOW-FLOW 6 kompletna linia 2 mb

Kod produktu: F2034
Realizacja 1-3 dni Realizacja 1-3 dni

Cena brutto:

87,03 zł

Podstawowe parametry:

Materiał:

tworzywo sztuczne, stal nierdzewna, stal ocynkowana

Opakowanie:

1 kompletny zestaw

Rozmiar:

2 metry długości, 6 stanowisk

Opis Produktu:

Automatyczna linia pojenia drobiu o długości 2 metrów. System pojenia kur wyposażono w 6 poideł smoczkowych z redukcją przepływu, co wystarcza na obsłużenie maksymalnie 40 ptaków. Całość przeznaczona zasilenia z sieci lub reduktora, a także do podwieszenia i łączenia w dłuższe odcinki. Linia pojenia dla drobiu może być uniwersalnie stosowana dla kur niosek, brojlerów, kaczek, bażantów i przepiórek.

Ptaki pobierają wodę z poideł smoczkowym po dotknięciu stalowego trzpienia nipla - trzpień pracuje tylko w kierunku pionowym. Co ważne, poidła kropelkowe dla drobiu, posiadają zredukowany przepływ, co zabezpiecza przed niepotrzebnymi stratami wody lub zmoczeniem ściółki. Redukcja przepływu sprawia także, że nie jest wymagane zastosowanie miseczek okapowych. Wydajność smoczków określa się na 40-50 cm 3/min.

Woda w systemie transportowana w rurze kwadratowej PCV 22 x 22 mm, w którą wkręcone są poidła smoczkowe. Rura PCV połączona jest z rurą ocynkowaną za pomocą 3 łączników, na których będzie podwieszana cała linia. Rura ocynkowana pełni funkcję nośną i nadaje całej linii stabilności. Obie rury dołączone są do zestawu w 2-metrowych odcinkach.

W skład zestawu wchodzą:


Automatyczna linia pojenia drobiu może być zasilana na dwa sposoby:
 • z zasobnika - linia połączona jest bezpośrednio z zasobnikiem, który znajduje się ponad poziomem linii pojenia drobiu. Całość pracuje na zasadzie grawitacyjnej, nie jest wymagany reduktor ciśnienia. Na końcu linii pojenia kur powinien być zainstalowany odpowietrznik.
 • z sieci wodnej - linia pojenia drobiu podłączona jest do sieci wodociągowej. Ten sposób montażu wymaga reduktura ciśnienia, który zmniejszy ciśnienie wody na wejściu. Na zakończeniu linii stosowany jest również odpowietrznik. Całość została przedstawiona na zdjęciu nr 2.

 • Uwaga! Zestaw systemu pojenia dla kur nie posiada w zestawie odpowietrznika ani regulatora ciśnienia. Zestaw obejmuje wyłącznie linię 2 metrową. System nie jest składany na gotowo. Na życzenie klienta linia może być bezpłatnie zmontowana - czas oczekiwania 7 dni roboczych.

  Cena brutto:

  87,03 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Niplowy system pojenia ptaków LOW-FLOW 6 kompletna linia 2 mb
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 6+10= (wynik wpisz cyfrą) ?