hodowla i uprawa

Automatyczna linia pojenia niosek, bażantów TOP-CUP 6 - kompletna 2 mb

Kod produktu: F2030
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

107,51 zł

Podstawowe parametry:

Kolory:

biały, żółty, czerwony, srebrny (jak na zdjęciu)

Materiał:

tworzywo sztuczne, stal nierdzewna

Opakowanie:

1 kompletny zestaw

Rozmiar:

Długość 2 metry

Opis Produktu:

Oferowana linia pojenia to komfortowe rozwiązanie w każdej większej hodowli ptaków: kur, bażantów, kuropatw i innego drobiu. Cały system pojenia oparty jest na kwadratowej rurze PCV 22 x 22 mm, w którą nagwintowano 6 otworów (1/8 cala) pod niple z ruchomym trzpieniem. Aby linia pojenia dla bażantów była stabilna do profilu z rury PCV dołączono za pomocą specjalnych klipsów rurę nośną okrągłą o średnicy 26,75 mm. Rura nośna oprócz funkcji stabilizującej system pojenia kurczaków pełni również rolę swoistej antygrzędy zabezpieczając przed przysiadywaniem ptaków na linii. Całość jest w stanie obsłużyć do 110 niosek lub brojlerów.

Automatyczna linia pojenia składa się z poniższych elementów:


W zestawie znajdują się poidła smoczkowe, których trzpień porusza się zarówno w pionie jak i w poziomie. Wydajność nipla liczona jest na 70-80 cm³/min przy ruchu pionowym i 30-40 cm³/min przy ruchu poziomym . Pod każdym smoczkiem do pojenia bażantów znajduje się dwuramienna mała miseczka okapowa, która chroni przed rozchlapywaniem i marnowaniem wody przez kurczęta, a tym samym zabezpiecza przed powstawaniem błota na ściółce. Co więcej z miseczki drób swobodnie może spijać również wodę.

Automatyczna linia pojenia kur niosek o długości 2 metrów zasilana może być w dwojaki sposób:
 • bezpośrednio z sieci wodnej
 • z zasobnika

Przy zasilaniu systemu pojenia z magistrali wodnej należy umieścić na początku linii reduktor ciśnienia wody. Jest to ważne, gdyż poidła kropelkowe mogą pracować pod maksymalnym ciśnieniem sięgającym ok. 20-30cm słupa wody.. Na końcu systemu pojenia dla drobiu w obu przypadkach należy zastosować odpowietrznik. Dwumetrowa linia pojenia dla drobiu może zaopatrzyć w wodę ok. 60-70 dorosłych osobników.

Dedykowane produktyLinia do pojenia drobiu może być wykorzystywana w różnych hodowlach i kurnikach. Idealnie spisuje się do pojenia kropelkowego bażantów, przepiórek czy innego drobiu ozdobnego. Automatyczna linia do pojenia kurcząt czy niosek służy do pojenia w różnych hodowlach ściółkowych w fermach i kurnikach. Pozwala na precyzyjne i stałe dostarczanie świeżej wody bażantom, kurom nioskom czy do przepiórek.

Uwaga! Zestaw systemu pojenia dla kur nie posiada w zestawie odpowietrznika ani regulatora ciśnienia. Zestaw obejmuje wyłącznie linię 2 metrową. System nie jest składany na gotowo. Na życzenie klienta linia może być bezpłatnie zmontowana - czas oczekiwania 7 dni roboczych.

Cena brutto:

107,51 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Automatyczna linia pojenia niosek, bażantów TOP-CUP 6 - kompletna 2 mb
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 5+3= (wynik wpisz cyfrą) ?