hodowla i uprawa

Pułapka żywochwytna dwuwejściowa na duże szkodniki bobry lisy, borsuki, wydry, 150x50x60cm

Kod produktu: F1894
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

785,60 zł

Podstawowe parametry:

Kolory:

ciemnozielony

Materiał:

stal

Opakowanie:

towar sprzedawany na sztuki

Rozmiar:

wymiary 150x50x60cm

Opis Produktu:

Niezwykle solidna i mocna pułapka na duże zwierzęta przeznaczona do chwytania dzikiej zwierzyny oraz dużych domowych szkodników. Klatka ma za zadanie przede wszystkim posłużyć do chwytania takiej zwierzyny jak: lisy, wydry, psy, borsuki czy bobry. Jest niezbędna, gdy mamy problemy z lisami lub innymi szkodnikami, które nachodzą gospodarstwa lub atakują hodowle zwierząt.

Klatka na lisy wykonana jest z mocnego drutu stalowego powlekanego farbą, która chroni metal przed korozją. Jest ona dużo mocniejsza i bardziej wytrzymała niż klatki na kuny czy łasice. Klatka pomalowana jest na kolor ciemno zielony, aby maksymalnie stapiała się z otoczeniem i sprawiała wrażenie naturalnego obiektu. Żywołapka na wydry lub lisy ma wymiary 1500x500x600mm (Dł.xSzer.xWys.) i jest jedną z największych pułapek na szkodniki w ofercie serwisu. Zapadnie do wejść do klatki są typu GL. Funkcjonują jak mała gilotyna - drzwi podnoszą się i opuszczają w pionie wzdłuż specjalnych szyn.

Pułapka żywołowna na borsuki działa na zasadzie bardzo czułej na nacisk zapadni znajdującej się wewnątrz klatki. Lis lub borsuk zwabiony przynętą umieszczoną na powierzchni zapadni naciska na płytkę, która natychmiast zwalnia blokadę drzwi. Po zamknięciu się wejść zwierzę nie ma możliwości samodzielnego wydostania się lub przegryzienia krat.
Pułapka na wydry czy lisy jest z typu żywołownych tzn. sidła nie czynią krzywdy zwierzęciu. Schwytanego szkodnika można wywieźć daleko w las, aby nie mógł powrócić do naszego gospodarstwa. Klatka jest bardzo lekka i prosta w przenoszeniu. Posiada uchwyty na obu końcach do przenoszenia przez dwie osoby.

W przypadku problemów z mniejszymi zwierzętami jak łasicowate czy szczury polecamy żywołapki na kuny, tchórze łaski, które są bardziej czułe ma mniejsze i lżejsze zwierzęta.


Sposób użycia
Pułapka dostarczana jest do klienta kompletna, wystarczy wyjąć ją z opakowania. Wewnątrz żywołapki na wydry, lisy należy umieścić przynętę: może to być surowe jajko, surowy kawałek mięsa lub inny pokarm o aromatycznym zapachu. Pułapkę należy nastawiać w dwie osoby poprzez uniesienie płyt wejściowych i zablokowaniu ich na prętach od rygla zwalniającego blokadę (Rys. 3).
Końcówkę rygla znajdującą się w połowie pułapki należy połączyć z dźwignia zapadni, tak, aby wzajemnie na siebie nachodziły i napierały (Rys. 4), co zablokuje wejścia do momentu poruszenia zapadni przez zwabione zwierzę.
Należy pamiętać, aby wszystkie czynności wykonywać w rękawicach ochronnych, by nie pozostawiać na klatce lub przynęcie własnego zapachu, co może odstraszać szkodnika. Najskuteczniejszy wabik na bobry to przywabiacz anyżkowy ANISOL.

UWAGA: Wykorzystywanie pułapek żywołownych regulowane jest przez polskie prawo i mogą być stosowane tylko zgodnie z przepisami o ochronie środowiska i ochronie gatunkowej zwierząt.

Cena brutto:

785,60 zł

Pytania i opinie użytkowników:

Opinię napisał: Andrzej( 2016-03-22, 14:25:33 ) (5/5)
Bobry zrobiły sobie siedlisko w moim stawie, próbowałem je przepędzić ale bezskutecznie. Kupiłem tą pułapkę i taki wabik w płynie, na szmatkę kilka kropel się dawało i o dziwo wyłapałem wszystkie.
 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Pułapka żywochwytna dwuwejściowa na duże szkodniki bobry lisy, borsuki, wydry, 150x50x60cm
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 4+3= (wynik wpisz cyfrą) ?