hodowla i uprawa

Skubarka do pierza drobiu ITAL

Kod produktu: F1800
Realizacja 1-3 dni Realizacja 1-3 dni

Cena brutto:

1 968,00 zł

Podstawowe parametry:

Dodatkowe informacje:

skubanie na mokro
przystosowana do każdego rodzaju drobiu
certyfikat jakości i bezpieczeństwa CE

Kolory:

niebieski

Opakowanie:

1 skubarka do drobiu

Rozmiar:

56x80x79cm

Opis Produktu:

Automatyczna skubarka pierza przeznaczona do drobiu. Skubarka typu ITAL Esterina została pomyślana dla wszystkich rodzajów ptactwa domowego i hodowlanego. Maszyna skubie na mokro tzn. do prawidłowego działania drób musi być odpowiednio sparzony.

Urządzenie działa na podobnej zasadzie, co przemysłowe maszyny do skubania pierza działające w ubojniach. Tuszę należy przytrzymywać za nogi i stopniowo przybliżać do wirującego wałka. Na wałku umieszczone są specjalnie perforowane gumowe palce, które w kontakcie z tuszą sukcesywnie wyrywają pierze ze skóry. Należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem pracy, tusze należy przez kilka minut sparzyć w gorącej wodzie. Woda powinna mieć maksymalnie temperaturę 55-60oC by uzyskać optymalne działanie maszyny do skubania. Moczenie drobiu w temperaturze wyższej może spowodować, że skubarka zacznie wyrywać pióra wraz ze skórą. Sam proces skubania jest bardzo delikatny, nie dochodzi do obicia czy poszarpania tuszy.

Skubarka wykonana jest ze stali. Obudowę dodatkowo pokryto ją specjalną warstwą ochronną malowaną proszkowo, która nie tylko chroni przed korozją, ale również ułatwia czyszczenie maszyny. Wałek natomiast został ocynkowany, dzięki czemu warstwa cynku chroni go i jednocześnie zapobiega przylepianiu się pierza.
Mechaniczna skubarka posiada 350-watowy silnik o mocy 0,5KM zasilany napięciem 220-230V. Silnik jak i wszystkie elementy elektryczne został zamknięte w szczelnej obudowie i odizolowane o pozostałych podzespołów skubarki, dzięki temu zapobiega się dostaniu wilgoci do tych elementów jak również wykluczone jest możliwość ewentualnego przebicia napięcia. Automat posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa CE.

Skubarka do pierza drobiu bardzo łatwo się czyści. Wałek wystarczy delikatnie spłukać wodą natomiast pozostałe elementy czyścimy przy użyciu wilgotnej szmatki.

Cena brutto:

1 968,00 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Skubarka do pierza drobiu ITAL
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 1+4= (wynik wpisz cyfrą) ?