hodowla i uprawa

Kleszcze do obcinania kiełków MOCNE

Kod produktu: F1793
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

29,58 zł

Podstawowe parametry:

Dodatkowe informacje:

wyposażone w mechanizm sprężynujący
grawerowane rączki

Kolory:

srebrny

Materiał:

nierdzewna, kwasoodporna stal

Rozmiar:

13 cm długości

Opis Produktu:

Szczypce weterynaryjne przeznaczone do usuwania kiełków u prosiąt noworodków. Kleszcze do kiełków wykonane są z wysokojakościowej nierdzewnej stali, dodatkowo uszlachetnionej w kierunku kwasoodporności.

Szczypce do obcinania kiełków są niezbędne w hodowlach zajmujących się rozrodem trzody chlewnej. Stranowią jeden z podstawowych elementów sprzętu weterynaryjnego. W głównej mierze usuwanie kłów u prosiąt przeprowadza się w celu zapobiegnięciu późniejszemu gryzieniu się świń. Zwierzęta pozbawione ostrych kłów nie będą w stanie wzajemnie się zranić, co często się zdarzało w przypadku wystąpienia zjawiska kanibalizmu w stadzie. Również małe prosięta z pozostawionymi kiełkami mogą sobie wzajemnie zadawać drobne ranki, przez które wnikają bakterie i wirusy, mogące wywoływać biegunki czy różnego rodzaju choroby i zapalenia.

Bardzo ważne jest odpowiednie przeprowadzenie samego zabiegu usuwania kiełków u prosiąt. Powinno się go przeprowadzić jak najszybciej po urodzeniu, kiedy to rana najszybciej się zagoi. Częstym błędem popełnianym przy tym zabiegu jest wykręcanie lub wyrywanie kiełków, co wywołuje stany zapalne dziąseł. Kiełki powinny być równo obcięte przy użyciu dobrze zaostrzonych szczypiec. Kleszcze do usuwanie kiełków powinny być dokładnie wyjałowione, by wyeliminować ewentualne ryzyko zakażenia.

Szczypce do kiełków dla prosiąt posiadają odpowiednio przygotowane ostrze, które pozwala na szybkie i sprawne przecinanie ząbków. Kleszcze do prosiąt przecinają ząb a nie miażdżą go; pozostawiają gładko ucięty trzon kła, bez zadziorów czy pęknięć. Kleszcze do ucinania zębów prosiąt posiadają specjalny mechanizm sprężynujący, który ułatwia pracę podczas wykonywania zabiegu. Rączki zostały dodatkowo wygrawerowane, dlatego nie wyślizgną się z ręki.
Cążki do obcinania mogą być również wykorzystywane do przycinania pazurów innym małym zwierzętom jak koty, króliki czy ptaki.

Cena brutto:

29,58 zł

 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Kleszcze do obcinania kiełków MOCNE
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 3+6= (wynik wpisz cyfrą) ?