hodowla i uprawa

Klatka segmentowa dla kuropatw do pozyskiwania jaj - 8 stanowisk

Kod produktu: F1571
Realizacja 1-3 dni Realizacja 1-3 dni

Cena brutto:

6 093,57 zł

Podstawowe parametry:

Kolory:

metaliczny, zasobnik na wodę oraz poidła czarne

Materiał:

ocynkowany metal

Opakowanie:

Sprzedawana na sztuki kompletna w formie złożonej

Rozmiar:

[dł. x szer. x wys.] 125 cm x 70 cm x 180 cm

Opis Produktu:

Profesjonalna klatka rozpłodowa dla kuropatw. Segment do pozyskiwania jaj dla kuropatw składa się z ośmiu stanowisk dla ośmiu par ptaków, gdyż jak wiadomo kuropatwy są zwierzętami monogamicznymi. Klatka posiada wyprowadzony system pojenia wraz z zasobnikiem, karmidła oraz pół-automatyczny system odprowadzania pomiotu.

Klatka została wyprodukowana z wysokiej jakości materiałów. Zarówno kraty, jak i wszystkie łączenia, karmidła i pozostałe elementy wykonano z metalu poddanemu procesowi ocynkowania, w efekcie czego są one bardzo wytrzymałe i odporne na korozję.

Jeden boks dla pary kuropatw ma ok. 25 cm2. Dwa boksy tworzą segment posiadający wymiary 100 cm x 55 cm x 29 cm. Osiem boksów tworzy 4-poziomowe segmenty. (Uwaga: na zdjęciu widoczny jest segment podwójny zawierający 16 boksów na 16 par - 8 segmentów). Klatki zostały zaprojektowane tak, aby maksymalnie ułatwić hodowcy zbieranie jaj. Spody klatki są nachylone pod niewielkim kątem, w skutek czego jajka samoczynnie kulają się do zewnętrznej krawędzi klatki.

Klatka segmentowa dla kuropatw jest praktycznie gotowa do rozpoczęcia hodowli. Każde ze stanowisk posiada karmidło zasypowe oraz poidło miseczkowe połączone z systemem pojenia. Woda jest bezpośrednio doprowadzana z zasobnika na wodę z zaworem pływakowym, które należy połączyć z siecią wodną. Do kompletu dodana jest również rura kwadratowa PCV o długości 2 metrów, z której wychodzą wężyki z wodą.

Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest zastosowanie pół-automatycznego systemu do odprowadzania pomiotu, który spadając przez kratowane ruszta klatki, ląduje na specjalnych, nawijanych taśmach (zdj. 4 i 5), zamontowanych bezpośrednio pod każdym z segmentów. Hodowca używając korby zwija taśmę, jednocześnie czyszcząc ją z ptasich odchodów. Ponowne naciągnięcie taśmy wiąże się jedynie z obrotami korby w przeciwnym kierunku.

Dzięki wykorzystaniu powyższej klatki, hodowla oraz pozyskiwanie jaj od kuropatw jest dużo bardziej komfortowe i skuteczne. Oferowana klatka dla kuropatw to efekt doświadczenia i sugestii profesjonalnych hodowców z Europy. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany model na rynku. W naszej ofercie dostepna jest równieć klatka hodowlana dla kuropatw do pozyskiwania jaj na 16 stanowisk.

Cena brutto:

6 093,57 zł

Pytania i opinie użytkowników:

Opinię napisał: Adam( 2016-03-02, 09:57:23 ) (4/5)
Kupiłem nie żałuje!
 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Klatka segmentowa dla kuropatw do pozyskiwania jaj - 8 stanowisk
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 6+6= (wynik wpisz cyfrą) ?