hodowla i uprawa
PROMOCJA !!!

Inkubator do wylęgu jaj iBator Home 60

Kod produktu: F1134
Towar dostępny: Towar dostępny

Cena brutto:

372,35 zł

260,64 zł

Podstawowe parametry:

Pojemność jaj:

kurakaczkagęśkuropatwa
60 50 3060
indykbażant przepiórka paw
60 60 9050

Standardowa ilość jaj mieszczacych się w inkubatorze bez tacy do półautomatycznego obracania jaj. jaj kurzych

Dystrybucja ciepła:

Wymuszona (wbudowany silnik ze śmigiełkiem)

Obracanie jaj:

Ręczne

Kontrola temperatury:

Grzałka sterowana termostatem zaprogramowanym fabrycznie

Kontrola wilgotności:

Wilgotność kontrolowana poprzez system kanalików w podstawie inkubatora, do których wlewa się wodę.

Dodatkowe informacje:

Możlwość dokupienia tacy do pół-automatycznego obrotu jaj oraz
przystawki zwiększającej objętość jaj w inkubatorze

Kolory:

Żółty

Materiał:

Wysokiej jakości termoizolacyjne tworzywo sztuczne.

Moc:

Grzałka 110 W

Rozmiar:

(dł. x wys. x szer.) 46 x 27 x 46cm

Opakowanie:

Karton producenta

Opis Produktu:

Inkubator iBator Home 60 to niezawodność i prostota w jednym. Nie zawiedzie nawet najbardziej wymagającego hodowcy drobiu. Idealnie nadaje się do inkubacji jaj kur, przepiórek, gęsi, kaczek, a także innych ptaków. Wykonany z wysokiej jakości termoizolacyjnego tworzywa sztucznego.

Całość inkubatora iBator Home 60 składa się z dwóch elementów: pokrywy dolnej i górnej. W pokrywie górnej wbudowany został silnik elektryczny z wentylatorem, którego zadaniem jest utrzymywanie stałej temperatury wewnątrz aparatu lęgowego. Dodatkowo wokół górnej pokrywy umieszczone są obwody elektryczne, które kontrolują temperaturę w środku. Temperatura ma istotne znaczenie przy procesie wylęgu - zbyt wysoka/niska powoduje szkody u rozwijającego się zarodka. Dzięki otworom w obudowie możliwa jest cyrkulacja powietrza wewnątrz inkubatora i stały dopływ świeżego powietrza.

W dolnej pokrywie znajdują się przegrody na jajka oraz zbiorniki na wodę. W celu zapewnienia właściwego poziomu wilgotności do zbiorników wlewamy odpowiednią ilość wody. Podczas inkubacji należy obracać jaja (trzy razy dziennie) by na całej ich powierzchni utrzymać taką samą temperaturę i wilgotność. Jaja w inkubatorze iBator Home 60 obracane są ręcznie. Istnieje jednak możliwość dokupienia specjalnej tacy do pół-automatycznego obracania jaj. Wtedy to, jaja przechyla się za pomocą kluczyka umieszczonego po zewnętrznej stronie obudowy dolnej. Trzy dni przed końcem procesu wylęgu nie należy obracać jaj, gdyż może już wtedy dojść do wyklucia piskląt.

Inkubator iBator Home 60 najlepiej jest umieścić na stole, z dala od źródeł ciepła, promieniowania słonecznego i przeciągów. Ponadto pomieszczenie, w którym odbywać się będzie inkubacja, nie powinno mieć niskiej wilgotności powietrza, jak również nie jest zalecane, aby było ono zbytnio wychłodzone.

Po włączeniu urządzenia uruchamia się silnik, a po ok. 20 sek. zapala się dioda LED. Jednakże dopiero po 16-24 godz. od uruchomienia inkubatora można umieścić w nim jajka.

Inkubator iBator Home 60 jest prosty w obsłudze, ekonomiczny -pobiera mniej energii elektrycznej niż żarówka 60 W - oraz łatwy do czyszczenia.

Produkt posiada gwarancję na 1 rok.

Istnieje możliwość rozbudowy o:

Cena brutto:

372,35 zł

260,64 zł

Pytania i opinie użytkowników:

Opinię napisał: Sergiusz( 2016-01-19, 09:38:24 ) (4/5)
Bardzo dobry inkubator, prosty w obsłudze. Pochwalę się, że na 60 jaj wykluło mi się 48 piskląt. Niespodzianką było to, że w termoregulatorze jest potencjometr, którym można temperaturę wyregulować. Co prawda musiałem mieć do tego termometr bo wylegarka nie ma wyświetlacza, ale i tak jestem zadowolony
Opinię napisał: Grzegorz Nosal( 2016-04-15, 09:50:52 ) (5/5)
Zakup udany, przy lęgach nie było żadnych problemów, inkubator w 100% się sprawdził, dodatkowy plus za przewodnik po polsku!
 • Dodaj opinię
 • Zadaj pytanie
 • Poleć znajomemu
 • Inkubator do wylęgu jaj iBator Home 60
  Zadaj pytanie na temat tego produktu
  Pytanie*:
  E-mail:*:
  Podaj wynik dodawania*: 2+1= (wynik wpisz cyfrą) ?