hodowla i uprawa
FERMO
Poradniki
Podgrzewacze do poideł na zimę

Podgrzewacze do poideł na zimę


Podgrzewacze poideł są niezwykle przydatnymi urządzeniami we wszelkiego rodzaju hodowlach zwierząt. Ich podstawową zaletą jest to, że zapobiegają zamarzaniu wody w poidłach przeznaczonych do pojenia zwierząt w przypadku wystąpienia niskich temperatur. Doskonale sprawdzą się również do paszy w formie półpłynnej czy płynnej.

W sytuacji gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej 00 C, woda przeznaczona do pojenia zwierząt jest narażona na zamarzanie. Stały dostęp do świeżej wody pitnej stanowi niezwykle istotny czynnik i jest niezbędny w hodowli. Wpływa między innymi na lepsze przyswajanie paszy oraz witamin. W czasie trudnych warunków atmosferycznych jest to problem dla każdego hodowcy. Dlatego też podgrzewacze poideł stanowią niezbędny element ferm oraz hodowli królików, drobiu czy też ptaków ozdobnych. Idealnie sprawdzą się także dla psów, kotów oraz innych zwierząt.
Podgrzewacz do poidła jest szczególnie przydatny kiedy hodowla znajduje się w dalszej odległości, ale również blisko domostw. Nie wymaga bowiem ciągłego kontrolowania oraz wymieniania wody.

Bardzo istotnym elementem systemu pojenia są ponadto przewody silikonowe. Kable takie doskonale zabezpieczają przed zamarzaniem rur wodnych w złożonym systemie pojenia. Charakteryzują się wysoką elastycznością, więc możemy łatwo dopasować je do rury systemowej.

Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo wody podgrzewacze do poideł powinny być wykonane z dużą starannością. Należy wybierać wyłącznie te, które zapewnią maksymalną gwarancję bezpieczeństwa.

Wyróżniamy dwa rodzaje podgrzewaczy do poideł:


 • podgrzewacz pod poidła (podstawkowy) - przeznaczony jest to poideł odwracalnych oraz pojemnikowych. Ma charakter podstawki, na którą stawia się poidło z wodą. Temperatura płynu zostaje odpowiednio podgrzewana zapobiegając zamarzaniu oraz utrzymując stałą temperaturę. • podgrzewacz zanurzeniowy - przeznaczony do wszelkiego rodzaju poideł dla zwierząt. Część grzewczą podgrzewacza zanurza się w poidle. Woda zostaje podgrzewana do odpowiedniej temperatury, co uniemożliwia jej zamarzanie. Ze względu na bezpieczeństwo przewód zasilany jest niskim napięciem.

 • Każdy rodzaj poidła jest odpowiedni do zapewnienia zwierzętom stałego dostępu do wody pitnej nawet w ekstremalnie trudnych warunkach pogodowych.

  Następny rozdział
  Budowa woliery
 • Dodaj komentarz
 • Poleć znajomemu
 • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
  Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
  Autor:
  Podaj wynik dodawania*: 6+5= (wynik wpisz cyfrą) ?