hodowla i uprawa

Zwalczanie kun

kuna domowa
     Kuny są bez wątpienia najbardziej uporczywym drapieżnikiem nawiedzającym hodowle kur, bażantów, gołębi. Często niszczą poddasza domów, napadają nocami na gołębniki. Mają bardzo aktywny nocny tryb życia, często hałasując naprzykrzają się ludziom. W ostatnich latach obserwuje się duży wzrost liczebności kun domowych. Rozrost populacji tego trudnego do zwalczenia szkodnika powoduje zajmowanie przez kuny coraz to nowych stanowisk: poddasza domów, stodoły i inne budynki. Smukła budowa ciała sprawia, iż wcisną się w każdą szczelinę, pazury pozwalają im wspinać się po murach belkach i innych elementach konstrukcyjnych. Bez problemu dostają się na poddasze po pionowe ścianie bez względu na to czy ściana ma 3 czy 10 metrów wysokości.
Sposób na kunę
     Najlepszą i najpewniejszą metodą walki z kunami, które zadomowiły się na naszej posesji jest schwytanie i wywiezienie najlepiej do lasu z dala od zabudowań. Do tego celu najlepiej sprawdzają się specjalne pułapki żywołowne od odpowiedniej budowie i specjalnie dobranym systemie zapadek. Innym sposobem walki są odstraszacze kun. Odstraszacze należy jednak traktować jako urządzenia profilaktyczne, dużą skuteczność mają w sytuacji gdy kun jeszcze u nas nie ma. Odstraszacz w takiej sytuacji skutecznie będzie zniechęcał szkodniki do odwiedzania naszej posesji. W przypadku gdy problem kuny już wystąpił, kuna zamieszkała już na stałe na naszym strychu - skuteczność odstraszaczy gwałtownie spada.
Pułapki na kuny
Najskuteczniejsze pułapki do łapania Kun
Pułapka na kuny
DUŻA
167,11 zł
Pułapka na kuny
mała
133,98 zł
     Pułapki żywołowne są aktualnie jedynym w 100% skutecznym rozwiązaniem problemu kuny. W przypadku gdy kuna zagnieździła się na naszym strychu jedynie schwytanie jej gwarantuje pozbycie się problemu. Najczęściej schwytanie jednego osobnika skutkuje wyprowadzeniem się z posesji całej kuniej rodziny. Pułapka żywochwytna na kunę, aby była skuteczna musi charakteryzować się kilkoma cechami. Ważny jest kształt zapadek, format klatki i precyzja działania mechanizmu. Najlepiej sprawdzają się pułapki dwuwejściowe - przelotowe z mechanizmem zwalniającym na środku pułapki. Nie ma jednak powodu by nie schwytać kuny w pułapkę 1 wejściową, ważne jest jednak by była dobrze wykonana.
Jak i gdzie zastawiać pułapkę na kunę, jaką zastosować przynętę.
     Pułapkę na kuny najlepiej zastawiać w pobliżu miejsc w których przebywają, w miejscach gdzie często przechodzą. Często zaobserwować można odchody, które są najlepszą wskazówką. Pułapki można ustawiać przy ścianie, na ziemi, na elementach konstrukcyjnych więźby dachowej itp. Jeżeli mamy problem z kuną na strychu dobrze jest właśnie tam zastawić pułapkę. Zastawianie pułapek na zewnątrz budynków wiąże się z ryzykiem chwytania kotów, jeży i innych drapieżników, które nam nie szkodzą. Warto pamiętać o zasadzie, że nie złapiemy kuny jeżeli w pułapce będzie siedział już złapany kot, gdyż pułapki na kuny sprawdzają się też bardzo dobrze jako pulapki do łapania kotów . Najlepszą przynętą jest surowe jajko w całości od kury domowej jeszcze z zapachem kurnika, zimą gdy jajko może zamarznąć warto użyć udka lub skrzydełka kurczaka ze sklepu mięsnego.

UWAGA! Pułapki ani przynęty nie dotykamy gołymi rękami. Pułapkę należy obsługiwać i zastawiać w rękawicach by zostawić jak najmniej zapachu człowieka, którego kuny się boją i wyczuwają go przez długi czas.
Odstraszacze kun
Odstraszacz elektroniczny na kuny jest skuteczny w miejscach gdzie kuny przebywają sporadycznie, czyli np. pod maską samochodu.
Odtstraszacz samochodowy 12V 94,38 zł
     Odstraszanie kun jest metodą skuteczną pod warunkiem, że kuny jeszcze się u nas nie zadomowiły. Jeżeli zauważyliśmy, iż kuna zaczęła nawiedzać naszą posesję warto założyć odstraszcz. W przypadku gdy kuna na naszym strychu powiła młode - odstraszaczem na pewno jej nie przepędzimy. Odstraszacze warto zakładać w samochodach, pod maską silnika. Kuny bardzo lgną do ciepłych elementów pozostawionego samochodu, w okolicach silnika znajdują się niezliczone liczy przewodów miedzianych, które kuny instynktownie przegryzają często unieruchamiając samochód i narażając właściciela na duże koszty naprawy. Jeżeli więc wybieramy się na urlop w tereny wiejskie lub leśne warto pomyśleć o odstraszczu kun samochodowym, zasilany jest z akumulatora na 12V, a wydane kilkadziesiąt złotych na jego zakup zwraca się przy pierwszej okazji.

Kuna w pulapce
     Należy pamiętać, iż kuny są pod ochroną. Mimo, że bardzo nam się naprzykrzają należy je szanować jak każdą istotę żywą. Schwytaną kunę należy w humanitarny sposób wywieźć i wypuścić, pułapkę ze schwytaną kuną w czasie transportu przykryć tak by jak najmniej stresować schwytane zwierzę przeżywające olbrzymi związany z tym stres.

Liczba powiązanych produktów: 1

widok:

Zobacz pułapka na kuny - żywołowna, dwuwejściowa - 100 cm

Pułapka na kuny - żywołowna, dwuwejściowa - 100 cm

Kod produktu: F1149

Pułapka żywochwytna na kuny, tchórze i łasicie dwustronna. Wykonana w całości z drutu stalowego. Łapka dwuwejściowa ze zsynchronizowanymi zapadkami - ...

Cena brutto:167,11 zł

Towar dostępny: Towar dostępny

Ilość:

Komentarze użytkowników:

Opinię napisał: Mieszkanka nawiedzonego domu( 2017-06-13, 13:02:18 )
Ciekawa jestem, kiedy ludzie będą pod ochroną, bo kuny już są...jeśli w domu jest dziecko i nie możne spać, bo kuny hałasują nocą, w sypialni śmierdzą odchody, nowo-wybudowany dom ma izolację w strzępach, instalacja elektryczna zniszczona, a samochód unieruchomiony przez kuny, to KTO TU JEST POD OCHRONĄ???? Proszę mi wytłumaczyć o co tu chodzi?
Opinię napisał: FizzySlimPooky( 2018-01-23, 18:27:23 )
Doskonale opisany temat. Ciekawi mnie więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam autora.
Opinię napisał: Tedi( 2019-05-18, 10:24:50 )
Artykuł super na temat
Opinię napisał: TOMASZ( 2020-03-10, 10:58:53 )
WITAM WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH.
JAK W TEMACIE TEŻ MIAŁEM OGROMNY PROBLEM Z KUNAMI.
PISZE W CZASIE PRZESZŁYM BO PROBLEM PRZYNAJMNIEJ NA RAZIE MNIE JUZ NIE DOTYCZY OD ROKU.ZAKUPIŁEM KLATKĘ ZASTOSOWAŁEM SIE DO INSTRUKCJI I EFEKT PRZYSZEDŁ BARDZO SZYBKO.PO 7 DNIACH PIERWSZA KUNA W KLATCE? KOLEJNE NASTAWIENIE I PO 2 DNIACH KOLEJNA?? ŁĄCZNIE ZŁAPAŁEM 7 SZT W RÓZNYCH ROZMIARACH I KOLORYSTYCE.
KLATKA PRZY OGRODZENIU W ODLEGŁOŚCI 3.5 METRA OD DOMU W MIEJSCU W KTÓRYM ZNAJDOWAŁEM ZADUSZONE PTAKI I ODCHODY,TROCHE Z PRZYPADKU BO PRZESTAWIAŁEM W INNE MIEJSCA ALE EFEKTU NIE BYŁO. PRZEZ OKRES 6 MIESIĘCY OD JESIENI DO WIOSNY POZA KUNAMI ZŁAPAŁY SIE KOT,2 SZCZURY I JEŻ.OBECNIE KLATKA WEDRUJE PO SĄSIADACH.POWODZENIE WSZYSTKIM
Opinię napisał: reisen( 2021-02-25, 18:21:03 )
Jako zanętę do żywołapki polecam skórkę z wędzonej makreli. Na jajko przez 6 dni nic się nie złapało, zmieniłem przynętę na skórę z wędzonej makreli i kuna złapała się w pierwszą noc.
  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 1+1= (wynik wpisz cyfrą) ?