hodowla i uprawa
FERMO
Poradnik
Montaż pastucha na kuny

Montaż pastucha na kuny

Problem z kunami

Kuna to szkodnik, który wyrządza ogromne szkody. Gryzonie te atakują ptaki w gołębnikach i kurnikach. Problem z kunami bardzo często dotyka również właścicieli domów jednorodzinnych. Szczególnie narażone na ataki kun są dachy i strychy domów jednorodzinnych. Gryzoń ten potrzebuje naprawdę niewielkiej szczeliny, by przedostać się do środka. Gdy już znajdzie miejsce, tworzy gniazda niszcząc ocieplenie dachu. Straty wyrządzone przez kuny często wiążą się z koniecznością wymiany dachu, a koszty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kuna nie ma naturalnego wroga, który zredukowałby populację tego szkodnika, dlatego jest ich coraz więcej.

Sposób na kunę

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak skutecznie pozbyć się kuny. Istnieją różne sposoby na pozbycie się kuny, są pułapki żywochwytne, odstraszacze ultradźwiękowe i odstraszacze zapachowe. Wymienione metody sprawdzą się tylko na krótką metę, po pewnym czasie kuna i tak wróci. Najlepszą metodą jest pastuch elektryczny przeciw kunom. To nasze autorskie rozwiązanie, które wprowadziliśmy do oferty w 2014 roku. Inne firmy zajmujące się tego typu instalacjami z różnym skutkiem naśladują to rozwiązanie. Instalacja pastucha przeciw kunom skutecznie zabezpiecza budynek przed atakami tego gryzonia. Pastuch odcina wejście, a kuna nie jest w stanie go ominąć. Każda próba wejścia kończy się porażeniem impulsem elektrycznym. Takie zetknięcie z pastuchem nie zabije kuny, jednak skutecznie zniechęci ją do ponownego ataku. Już po jednym kontakcie z pastuchem kuna boi się podejść w takie miejsce.

Montaż pastucha przeciw kunom

Pastuch na kuny będzie skuteczny tylko w przypadku poprawnego założenia. Niestarannie wykonana i źle podłączona instalacja nie spełni swojej roli. Nasza firma oferuje usługę montażu pastucha na kuny. Posiadamy wyspecjalizowane ekipy monterskie, które zajmują się tego typu instalacjami. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie zaproponować zabezpieczenie przed kunami dla dowolnego budynku. Dysponujemy sprzętem niezbędnym do wykonania instalacji pastucha przeciw kunom na wysokości. Korzystając z naszej oferty montażu pastucha na kuny mają Państwo gwarancję, że instalacja będzie wykonana poprawnie i w 100% skuteczna.

Jakość materiałów gwarantująca spokój na lata

Oferowana przez nas instalacja pastucha do zabezpieczenia dachu przed kunami to również najwyższa jakość materiałów. Instalację wykonujemy z linki nierdzewnej, która jest odporna na warunki atmosferyczne i nie wymaga dodatkowej konserwacji. W przeciwieństwie do innych przewodów linka nierdzewna nie jest podatna na korozję i nie trzeba jej wymieniać co kilka lat. Izolatory używane do montażu pastucha są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, są odporne na promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne. Raz założona instalacja rozwiązuje problem z kunami na zawsze.

Sposób montażu pastucha na kuny

Oferujemy różne rodzaje instalacji przeciw kunom. Pastucha można założyć w desce okapowej, czyli pasie pod rynnowym, na elewacji budynku lub w rynnach. Rodzaj montażu dobieramy indywidualnie do budynku. Instalację pastucha na kuny zawsze wykonujemy z najwyższą starannością, dlatego nie ma w nim słabych punktów. Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania wyceny na materiał oraz montaż. Usługę montażu pastucha na kuny prowadzimy na terenie całego kraju.

Następny rozdział
Domowa inkubacja jaj
  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 1+5= (wynik wpisz cyfrą) ?