hodowla i uprawa
FERMO
Poradniki
Kurtyny boczne ścienne do ferm drobiu

Kurtyny boczne ścienne do ferm drobiu

kurtyny powietrzne do ferm drobiu
Kurtyny ścienne to rozwiązanie w szczególności dedykowane do hodowców kaczek oraz gęsi, a także trzody chlewnej i bydła pozwalające na racjonalizację kosztów związanych z chowem zwierząt. Ich zastosowanie znacząco redukuje koszty związane z eksploatacją budynku inwentarskiego, a także poprawia klimat. Wykorzystanie kurtyn w kurnikach pozwala na otworzenie części ścian bocznych obiektu, które umożliwia ruch świeżego powietrza wewnątrz budynku.

Kurtyny powietrzne do kurników i obór mogą być otwierane automatycznie poprzez serwomotor lub ręcznie za pomoca windy manualnej. Kurtyny ścienne na fermy drobiu występują w dwóch opcjach jeżeli chodzi o sposób ich otwierania:

1. KURTYNY ZWIJANE DO GÓRY
- Kurtyna mocowana na górnej części konstrukcji
- Otwieranie następuje poprzez nawijanie kurtyny na wałek
- Rulon ze zwiniętą kurtyną podnosi się ku górze
- Plandeka jest cały czas sztywna i równomiernie napięta na całej długości kurtyny
- Bardziej odporna w złych warunkach pogodowych

2. KURTYNY OPUSZCZANE DO DOŁU
- Podwieszenie i regulacja na systemie bloczków,
- Otwieranie z góry do dołu,
- Plandeka przy opuszczaniu zwiesza się u dołu,
- Kurtyna na całej długości sterowana z jednego miejsca przy pomocy windy ręcznej lub elektrycznej,
- Zakończenia kurtyn zabezpieczone osłonami z blachy


Każda kurtyna może zostać doposażona w siatkę ochronną przeciw ptakom, która powstrzyma dzikie ptactwo przed kontaktem ze zwierzętami na hali inwentarskiej. Siatki wykonanywane są z niezwykle wytrzymałego polietylenu o niewielkim oczku 15 lub 25 mm.
Do najważniejszych zalet stosowania systemu kurtyn powietrznych należą:

WYSOKA OSZCZĘDNOŚĆ W ZUŻYCIU ENERGII ELEKTRYCZNEJ
Kurtyny powietrzne stanowią doskonałą, tańszą alternatywę do tradycyjnej wentylacji opartej o wloty powietrza i wentylację wymuszoną. Ogranicza ona udział wentylatorów ściennych oraz kominowych, które podczas użytkowania generują stale wzrastające opłaty energii elektrycznej, które szczególnie wzrastają w okresie letnim. Kurtyny powietrzne nie wymagają także kosztownych instalacji elektrycznych i złożonego systemu sterowania

OCHRONA PRZED WIATREM, MROZEM, DESZCZEM
Stosowanie kurtyn powietrznych niesie ze sobą wiele korzyści, do których poza ograniczeniem kosztów należy m.in. ochrona przed wiatrem, mrozem, deszczem oraz promieniowaniem UV. Zastosowane tworzywa zapewniają ruch powietrza w budynku inwentarskim, zapobiegając jednak przedostawaniu się opadów do jego wnętrza.

OGRANICZENIE SZKODLIWYCH GAZÓW: DWUTLENKU WĘGLA, AMONIAKU
Należy również wspomnieć o pozytywnym wpływie kurtyn na jakość powietrza wewnątrz budynku inwentarskiego. Kurtyny przyczyniają się do wymiany powietrza redukując ilość szkodliwych gazów tj. amoniak czy dwutlenek węgla, co znacznie polepsza warunki bytowe zwierząt.

REDUKCJA KOSZTÓW OŚWIETLENIA
kurtyny do obory
Kurtyny powietrzne redukują również koszty zużycia energii na system oświetlenia. Ich zastosowanie w budynku pozwala na kontrolę ilości docierającego światło. Dodatkowy system oświetlenia stosuje się w celu wydłużenia doby.WILGOTNOŚĆ NA OPTYMALNYM POZIOMIE, LEPSZE WYNIKI PRODYKCYJNE
Zasłony przyczyniają się również do utrzymania optymalnego poziomu wilgotności w budynku inwentarskim. Jest to niezwykle istotna kwestia wpływająca na kondycję i suchość ściółki, co zmniejsza koszty dościelenia. Sucha ściółka to nie tylko lepsze wyniki produkcyjne ale i ograniczenie problemu rozwoju grzybów i chorobotwórczych bakterii, co przekłada się na lepsza zdrowotnośc ptaków.

ZAPRASZAMY DO SKŁADANIA ZAPYTAŃ - PRZYGOTUJEMY BEZPŁATNĄ WYCENĘ

tel. 62 596 90 00 lub 71 736 01 90

e-mail: sklep@fermo.pl

  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 5+5= (wynik wpisz cyfrą) ?