hodowla i uprawa
FERMO
Poradniki
Kurtyny boczne ścienne do ferm drobiu

Kurtyny boczne ścienne do ferm drobiu

Kurtyny ścienne to rozwiązanie w szczególności dedykowane do hodowców kaczek oraz gęsi, a także trzody chlewnej pozwalające na racjonalizację kosztów związanych z chowem zwierząt. Ich zastosowanie redukuje zarówno koszty montażu, a także późniejszą eksploatacją budynku inwentarskiego. Wykorzystanie kurtyn w kurnikach pozwala na otworzenie części ścian bocznych obiektu, które umożliwia ruch świeżego powietrza wewnątrz budynku. Do najważniejszych zalet stosowania systemu kurtyn powietrznych należą:

- Oszczędność w zużyciu energii elektrycznej
Kurtyny powietrzne stanowią doskonałą, tańszą alternatywę do tradycyjnej wentylacji opartej o wloty powietrza. Ogranicza ona udział wentylatorów ściennych oraz kominowych, które podczas użytkowania generują stale wzrastające opłaty energii elektrycznej.

- Ochrona przed wiatrem, mrozem, promieniami UV, zacinającym deszczem
Stosowanie kurtyn powietrznych niesie ze sobą wiele korzyści, do których poza ograniczeniem kosztów należy m.in. ochrona przed wiatrem, mrozem, deszczem oraz promieniowaniem UV. Zastosowane tworzywa zapewniają ruch powietrza w budynku inwentarskim, zapobiegając jednak przedostawaniu się opadów do jego wnętrza.

- Ograniczenie szkodliwych gazów: dwutlenku węgla, amoniaku
Należy również wspomnieć o pozytywnym wpływie kurtyn na jakość powietrza wewnątrz budynku inwentarskiego. Kurtyny przyczyniają się do wymiany powietrza redukując ilość szkodliwych gazów tj. amoniak czy dwutlenek węgla, co znacznie polepsza warunki bytowe zwierząt.

- Redukcja kosztów oświetlenia
Kurtyny powietrzne redukują również koszty oświetlenia. Ich zastosowanie w budynku pozwala na kontrolę ilości docierającego światło. Dodatkowy system oświetlenia stosuje się w celu wydłużenia doby np. przy chowie reprodukcyjnym.

- Wilgotność na optymalnym poziomie
Zasłony przyczyniają się również do utrzymania optymalnego poziomu wilgotności w budynku inwentarskim. Jest to niezwykle istotna kwestia wpływająca na kondycję i suchość ściółki, co zmniejsza koszty dościelenia.

  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 5+6= (wynik wpisz cyfrą) ?