hodowla i uprawa
FERMO
Poradniki
Bramy do dezynfekcji pojazdów

Bramy do dezynfekcji pojazdów


Bramy dezynfekcyjne, kurtyny do dezynfekcji czy tunele do dezynfekcji, to najnowsze i wysoce skuteczne sposoby walki z afrykańskim pomorem świń ASF czy ptasią grypą. Bramy do dezynfekcji stanowią wymogi odnośnie bioasekuracji gospodarstw rolnych, nastawionych na produkcję zwierzęcą, są dedykowane do kompleksowej dezynfekcji pojazdów. Umieszczenie kurtyny dezynfekującej we wjeździe na teren gospodarstwa kompleksowo odkaża wszelkie wjeżdżające pojazdy np. samochody osobowe oraz ciężarowe, maszyny rolnicze, auta dostawcze.

Brama do dezynfekcji ciężarówek jest wyposażona w zbiornik w którym mieści się środek dezynfekujący. Wyposażona jest także w pompę oraz w dysze spryskujące, które zapewniają dokładne i precyzyjne spryskiwanie przejeżdżającego pojazdu. Dobrej jakości brama, wykonana z solidnych materiałów nadaje się do długotrwałej eksploatacji.

Kurtyna do dezynfekujący pojazdów zapewnia szybką dezynfekcję aniżeli dezynfekcja ręczna, która jest bardzo czasochłonna, co powoduje że w praktyce jest rzadko stosowana. Brama do dezynfekcji pojazdów zapewnia najskuteczniejszy w obecnych czasach sposób na ochronę przed przedostaniem się na teren gospodarstwa niebezpiecznych dla hodowli wirusów i zarazków.

Bramy dezynfekujące charakteryzują się wieloma zaletami, do najważniejszych zalicza się fakt dezynfekcji całych pojazdów, a nie tylko kół jak w przypadku zastosowania mat dezynfekcyjnych, zapewnia pełną, szybką i skuteczną dezynfekcje wszystkich powierzchni przyjeżdżających i odjeżdżających pojazdów na teren gospodarstwa. Portale dezynfekujące to lepsza ochrona gospodarstwa przed wirusami. Tunel do dezynfekcji pojazdów gwarantuje lepszą i o wiele skuteczniejszą dezynfekcję. Bramy odkażające dedykowane są do stosowania szczególnie w hodowli drobiu, trzody chlewnej i bydła.

PRZEJDŹ DO ZAKUPU BRAMY: BRAMA DEZYNFEKCYJNA FERMO

lub

Złóż zapytanie ofertowe na adres sklep@fermo.pl
--------------------------------------------------------------------------------

REFUNDACJA DO 80%

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków na dofinansowanie inwestycji chroniących przed ASF lub powodzią. Wysokość dofinansowania wynosi do 80% kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycje tj.
- wyposażenie gospodarstwa w bramę dezynfekcyjną,
- wyposażenie gospdarstwa w urządzenie do dezynfekcji,
- budowa lub modernizacja niecki dezynfekcyjnej.

Pomocą objęci zostaną hodowcy, którzy utrzymują niemniej niż 50 sztuk świń.

Hodowcy wnioski mogą składać w dniach 31.12.2020-28.02.2021 w oddziałach regionalnych lub biurach powiatowych ARiMR, a także poprzez platformę ePUAP.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Poprzedni rozdział
Budowa woliery
  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 6+10= (wynik wpisz cyfrą) ?