hodowla i uprawa

Systemy pojenia LUBING


Niezawodność, wydajność, bezobsługowość - te słowa doskonale opisują systemy pojenia LUBING niemieckiego producenta, jednego z światowych liderów w branży. Wyposażając budynki inwentarskie dla drobiu, firma FERMO wykorzystuje automatyczne systemy kropelkowe LUBING. Rozwiązania proponowane przez firmę LUBING są cenione przez producentów drobiu na całym świecie.

Linie pojenia LUBING stosowane są uniwersalnie w systemach pojenia brojlerów, niosek, kaczek oraz indyków. System pojenia indyków odróżnia się znacząco od pozostałych wydajniejszymi smoczkami, większą rurą i miskami o innym kształcie. Linie pojenia dla niosek, brojlerów i kaczek oparte są na tych samych elementach. To, co łączy wszystkie typy linii pojenia to założenia i sposób działania.

Schemat systemów pojenia LUBING
Schemat systemów pojenia LUBING

Niplowe systemy pojenia LUBING składają się z takich elementów jak wiązka wodna, linia pojenia i system podwieszenia. Każdy z nich z osobna to dopracowane rozwiązanie, świetnie sprawdzające się w intensywnej hodowli drobiu.

Wiązka wodna i reduktor ciśnienia LUBING
Wiązka wodna LUBING
Wiązka wodna LUBING
Odpowiednie podłączenie wody ma ogromne znaczenie dla prawidłowej pracy całego systemu kropelkowego. Najczęściej, systemy pojenia drobiu LUBING zawierają wiązkę wodną składającą się z takich elementów jak filtr, reduktor ciśnienia, dozownik oraz licznik wody i zawory. Elementy te zapewniają stałą kontrolę całego systemu pojenia.
Reduktor ciśnienia LUBING
Reduktor ciśnienia LUBING
Regulator ciśnienia LUBING jest niezbędny do prawidłowej pracy poideł niplowych. Regulator ciśnienia LUBING zmniejsza ciśnienie sieciowe do bardzo niskiego poziomu, przeliczanego na ok. 25 cm wysokości słupa wody. Nieodłącznym elementem systemów kropelkowych jest także odpowietrznik linii pojenia LUBING, która zapobiega zacięciu się smoczków linii pojenia. Dozownik leków DOSATRON umożliwia proporcjonalne podawanie leków i witamin zwierzętom. Tego typu rozwiązane stosowane są w większych hodowlach i profesjonalnych fermach drobiu. Mniejsze hodowle przydomowe mogą obyć się bez reduktora czy dozownika leków, gdyż można to zastąpić zasilaniem grawitacyjnym (poprzez zasobnik z pływakiem). Należy jednak pamiętać o filtrze, ponieważ nieczystości mogą zatkać poidełka.

Linia pojenia LUBING
Ptaki pobierają wodę z kropelkowych smoczków, które są wkręcone w rury PCV LUBING, o przekroju 22 x 22 mm lub 28 x 28 mm w przypadku indyków. Niple LUBING, w zależności od modelu, różnią się materiałem wykonania, wydajnością i przeznaczeniem.
Linia pojenia LUBING
Linia pojenia LUBING
Smoczki LUBING pracują w bardzo prosty sposób. Kura czy kaczka musi poruszyć stalowy trzpień, aby smoczek wydał wodę. Linie pojenia LUBING chronią ściółkę przed zmoczeniem poprzez miseczki okapowe, zamocowane bezpośrednio pod poidłami smoczkowymi. Systemy niplowe LUBING zbudowane są z kompletnych dwu lub trzy metrowych odcinków, które łączone są ze sobą za pomocą gumowych muf. Sprawia to, że linie smoczkowe LUBING można w bardzo prosty sposób modyfikować, dodając jedynie kolejne segmenty systemu.

System podwieszenia linii pojenia LUBING
Ważnym aspektem rozwiązań marki LUBING jest system podwieszania linii pojenia, który umożliwia łatwą zmianę wysokości podwieszenia linii. Pozwala to w łatwy sposób dostosować wysokość podwieszenia do wieku ptaków, a także szybko podnieść cały system w górę w celu czyszczenia obiektu. System podwieszania oparty jest o windy samohamowane LUBING, bloczki do podwieszania, linki stalowe i linki nylonowe.
Bloczki do podwieszania linii pojenia
Bloczki do podwieszania linii pojenia
Każda z linii w budynku inwentarskim posiada swój odrębny system z windą. Linia pojenia posiada łączniki, dzięki którym podwieszana jest linia poprzez linkę nylonową. Linki nylonowe z kolei łączone są z linką stalową poprzez cybanty, która tworzy główny rdzeń systemu podwieszania i jest nawijana na windę. Linie niplowe LUBING można w łatwy sposób wypoziomować poprzez ślizgacze - samozaciskowe uchwyty, utrzymujące linię na danej wysokości.

Należy pamiętać, że duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju drobiu ma higiena i odpowiednia dezynfekcja systemu pojenia. Zalecamy stosować preparat do dezynfekcji linii pojenia Intra Hydrocare w każdej przerwie produkcyjnej. W ofercie naszego sklepu można znaleźć różne części zamienne LUBING do systemów pojenia

Komentarze użytkowników:

Opinię napisał: minisia( 2020-05-11, 18:58:17 )
super
  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 4+7= (wynik wpisz cyfrą) ?