hodowla i uprawa
FERMO
Poradnik
Nowy budynek inwentarski - Odchowalnia Bażantów

Nowy budynek inwentarski - Odchowalnia Bażantów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż z początkiem października 2013 rozpoczynamy budowę najnowocześniejszego w Europie budynku inwentarskiego dedykowanego do odchowu bażantów łownych przez pierwsze 7 tygodni życia. Tą prestiżową inwestycję Fermo wykona w całości, czyli od prac ziemnych po kompleksowe uzbrojenie budynku w systemy paszowe i kontrolne.

budynek inwentarski - bażanciarnia
Budynek inwentarski - Klon


Odchowalnia bażantów to budynek o wiele bardziej skomplikowany niż standardowy kurnik dodatkowo stanowił będzie część zintegrowanego kompleksu. Odchowalnik jest pierwszym etapem przebudowy gospodarstwa. Inwestor "Hodowla Bażantów Łownych w Klonie" kładzie duży nacisk na jakość wykonania i daje zielone światło na zastosowanie najnowocześniejszych nowinek technicznych. Budynek inwentarski jako element układu folwarcznego z zewnątrz charakteryzowała będzie tradycyjna aczkolwiek ekskluzywna elewacja klinkierowa, wnętrze ma zapewniać higienę i najwyższy dobrostan hodowlanych zwierząt. Przy doborze wyposażenia otrzymaliśmy zalecenia by maksymalnie ułatwić obsługę i ograniczyć koszty obsługi do minimum.

Hodowla Bażantów Łownych w Klonie to producent najwyższej jakości bażantów kolchijskich (tzw bażantów polnych lub łownych) przeznaczonych do introdukcji w środowisko naturalne. Bażanty z hodowli w Klonie cenione są przede wszystkim przez myśliwych nie tylko w Polsce ale całej Europie. Ptaki pochodzące z hodowli w południowej Wielkopolsce trafiają do najlepszych i najzacniejszych łowisk Europy. Odchowywane są w warunkach wielkopowierzchniowych wolier, zapewnianie im dobrych warunków od pierwszych dni życia to priorytet właściciela hodowli. Dobre efekty hodowli można uzyskać jedynie dzięki zastosowania zasad hodowli ekologicznych i zapewnienie ptakom odpowiednich warunków.

Aktualnie na budowie trwają prace ziemne, konieczna jest niwelacja terenu i wykonanie nasypu kontrolowanego na którym powstanie budynek inwentarski i przyległe woliery odchowalnikowe. Budynek o powierzchni około 800metrów kwadratowych będzie mógł pomieścić około 10 tysięcy młodych bażantów.
Prace ziemne pod kurnik
Prace ziemne - budynek inwentarski

Następny rozdział
Wloty powietrza Fermo-Air
  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 6+2= (wynik wpisz cyfrą) ?