hodowla i uprawa

Poidła dzwonowe dla gęsi i kaczek

Budując system pojenia dla gęsi i kaczek należy pamiętać o doborze poideł z odpowiednią misą. Ptaki blaszkodziobe z racji szerszego dzioba wymagają szerszego korytka misy niż ma to miejsce w przypadku np. kur. Właściwie szeroka misa umożliwi gęsiom i kaczkom komfortowe pobieranie wody z poidła. W profesjonalnej hodowli gęsi i kaczek, popularnie stosuje się automatyczne poidła dzwonowe RIM-200.

Poidło dzwonowe dla kaczek i gęsi RIM-200:

• Średnica poidła (liczona po brzegu korytka): 422 mm
• Długość brzegu poidła (liczona po brzegu korytka): 132 cm
• Wysokość brzegu korytka: 72 mm
• Szerokość korytka: 68 mm
• Wysokość całego poidła z zaworem (wysokość na jakiej mocuje się linkę podwieszającą): 55cm
• Długość linki do podwieszania (w komplecie): 2,5m

Podobnie jak inne poidła dzwonowe, RIM-200 łączone jest z rurą PCV za pomocą specjalnego siodełka widocznego na zdjęciu obok. Poidło dzwonowe dla gęsi w zestawie posiada wymagane elementy takie jak linka, ślizgacz czy króciec podłączeniowy na wąż fi 7 mm.

Poidło dzwonowe dla kaczek pracuje oczywiście w sposób automatyczny. RIM-200 wyposażono w zawór, który odpowiedzialny jest za odcinanie i otwieranie dopływu wody do poidła. Zawór pracuje na zasadzie grawitiacyjnej.

Czas na kilka słów o najważniejszej części poidła dla gęsi, czyli o misie dzwonu. Misa charakteryzuje się szczególnie szerokim korytkiem (68 mm), dzięki czemu zapewnia kaczkom i gęsiom swobodny dostęp do wody. Szczególnie przydatnym parametrem dla bardziej profesjonalnych hodowców będzie długość brzegu korytka, która wynosi 132 cm. Szacuje się, że na 1000 ptaków powinno przypadać ok. 10 - 14 poideł dzwonowych RIM-200.

Prezentowane poidło dzwonowe dla gęsi i kaczek wyposażone zostało w balast, który stabilizuje zawieszone poidło i chroni przed niekontrolowanym rozlewaniem wody przez ptaki. Zaleca się, aby wypełnić pojemnik balastu wodą lub najlepiej piaskiem, w celu otrzymania najlepszych rezultatów.

Warto zaznaczyć, że poidło dzwonowe dla kaczek i gęsi wyposażone jest w standardowy zawór, dlatego też nie ma problemu z serwisowaniem poidła nawet po dłuższej eksploatacji. Części zamienne do poideł dzwonowych są ogólnie dostępne i można je także znaleźć w naszym sklepie.

  • Dodaj komentarz
  • Poleć znajomemu
  • Napisz swój komentarz do tego artykułu*:
    Postaraj się pisać pełnymi zdaniami. Ułatwi to czytanie twojego komentarza innym użytkownikom. Przeczytaj regulamin umieszczania opinii.
    Autor:
    Podaj wynik dodawania*: 4+2= (wynik wpisz cyfrą) ?